Sunday, June 26

भर्खरै निशा घिमिरेको यसरी गरे अन्तिम अन्त्येष्टि,आमा भईंन बेहोस…भिडियो हेर्नुहोस्

September 2, 2021 151

काठमाडौं । नर्भिक अस्पतालमा उपचाररत मोडल तथा कलाकार निशा घिमिरेको मृ:त्यु भएको छ । उनको उप’चारका क्रममा बुधबार साँझ ६ः५१ बजे मृ’त्यु भएको अस्पतालले विज्ञप्तिमार्फत जनकारी दिएको छ ।

‘अस्पतालको सीसीयूमा लगातार राखी उपचार गरिएको र नर्भिकले गरेका सबै प्रयासका बाबजुद मोडल घिमिरेको नि’धन हुन पुगेकोमा हामी अत्यन्त दुःखी भएका छौं’ नर्भिक अस्पतालका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अजय मिश्रले भनेका छन् ।

दु’र्घटना घा’इते भएकी निशालाई ग’म्भीर अवस्थामा घरमै रहेका बेला नर्भिक अस्पतालले २०७८ जेठ २७ गते उद्धार गरेको थियो । उद्धार गरी अस्पतालले निःशुल्क उपचार थालेको थियो ।लगातारको उपचारपछि पनि उनको स्वास्थ्य अवस्थामा अपेक्षित सुधार आउन सकेको थिएन । उनलाई लगातार अक्सिजनको सपोर्ट दिएर सीसीयूमा राखिएको थियो ।

खाना पनि पाइपबाट खुवाउने गरिएको थियो भने उनका शरीरमा रहेका घाउहरु समेत लामो समयसम्म पुरिन सकेका थिएनन् ।गम्भीर अवस्थामै रहेकी घिमिरेको मुटु र मृगौलाले काम गर्न छाडेपछि बुधबार बिहानदेखि अवस्था ग’म्भीर बन्न पुगेको थियो ।

कर्णाली प्रदेशका भूमि, व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्री कुर्मराज शाहीले आ’फूमाथि लागेको आरोप स’त्य नभएको बताएका छन् । फेक भिडियो बनाएर राजनीतिक प्र’तिशोधका आधारमा आफूलाई फ’साउन खोजिएको उनको दा’वी छ ।

ब’ला’त्का’र आरोप लागेपछि बुधबार वीरेन्द्रनगरमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै उनले भने, ‘सार्वजनिक भएको भिडियोमा को’ठामा छिरेको देखिने व्यक्ति म नै हो । तर, उहाँ (महिला) सँग त्यसपछि भएको कार्यमा कुनै स’त्यता छैन।’‘कोठामा जा’उँला, बाटोमा हि’डुँला, ड्रेस मिल्यो भन्दैमा आरोप लगाउन पाइन्छ ?’

मन्त्री शाहीले आक्रोश पोखे, ‘पी’डित युवतीले नै म ब’ला’त्का’र भएको छैन भनिसक्दा पनि फ’ण्डा म’च्चाउने काम राम्रो होइन् । भिडियो पूर्ण रुपमा ए’डिट गरेर सार्वजनिक गरिएको छ।’ उनले भिडियोबारे मंगलबार (हिजो) मात्र आफूलाई जानकारी भएको दा’वी गरे ।

एमालेका भ्रा’तृ संगठनले जु’लुस नि’कालेर नभएको विषयमा रा’जनीतिकरण गर्न खोजेको उनको आक्रोश छ । उनले यो प्रकरणमा एमाले नेता यामलाल कँडेलको भू’मिका रहेको पनि आरोप लगाए । ‘यो सबै यामलाल कँडेलको डिजाईन हो । अ’पराध हेर्ने त अदालत ले होला नि ।

अदालतमा दर्ता भएको खण्डमा त्यो अनुसार अघि बढ्ने हो,’ उनले भने ।उनले अगाडि भने, ‘ब’ला’त्का’र गरेको भनिएको भिडियो ल्या’बमा टेस्ट गरौं, ल्याबबाट प्रमाणित भएमा मात्र त्यसको आधारमा दो’षी–नि’र्दो’षी भनेर भनौँ । फेक भिडियाे एउटा ए’प्सबाट बनाइएको छ ।

ल्या’बबाट प्रुभ भयो भने त्यो आधारमा अघि बढ्न सकिन्छ ।’शाहीले आफूले मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई फ्लो’र क्रस गरेर विश्वासको मत दिएको दिनदेखि सु’नियोजित प्रकारले आफूमाथि ह’मला भएको उल्लेख गरे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्