Wednesday, June 29

राम्री हुने चक्करमा जब यी युवतीले आँखीभौँ छेड्दा भयो यस्तो हालत , एक हप्तामै मृत्यु

October 13, 2021 237

एजेन्सी -घरमै आँखीभौँ छे डेका कारण स्कूलमा पढ्दै गरेकी एक किशोरीको मृ त्यु भएको छ । १५ वर्षे इसाबेला इड्वार्डा सुसाले घा’तक संक्रमणको सामना गर्नुपर्यो जसका कारण उनको अनुहार बेलुन झैं सुन्नियो भने उनका आँखा यति धेरै सुन्निए कि ती सधैंका लागि बन्द हुन बा’ध्य भए ।

उनले ब्राजिलको मिनास गेराइ प्रान्तस्थित आफ्नो घरमा एक साथीको सहायताले आँखीभौँ छे डेकी थिइन् ।आँखाीभौँ छेड्नका लागि उनले आफ्ना आमा–बुवा र आफन्तसँग अनुमति लिएकी थिइन् तर यसका लागि कसैले पनि अनुमति भने दिएका थिएनन् ।

आँखीभौँ छे डेको तीन दिनपछि इसाबेलामा निकै ड’रलाग्दा लक्षण देखिन थाले । आँखा वरिपरिका भाग असाध्यै सुन्निएपछि अस्पताल पुर्याइयो जहाँ उनलाई चार पटक हृ दयघा त भयो ।बाहिरको वस्तुलाई उनको शरीरले स्वीकार गरेन तसर्थ उनको स्वास्थ्य दिनप्रतिदिन खस्कियो ।

त्यसपछि उनलाई थप सुविधा सम्पन्न अस्पतालमा पुर्याइयो जहाँ उनलाई एक हप्तासम्म भेन्टिलेटरमा राखियो ।तर पनि उनलाई बचाउन सकिएन । घटनाले उनको परिवारलाई विक्षिप्त बनायो ।

उनको मृत्युपछि उनकी काकी जुर्सिनी डि सुसाले भनिन्, ‘यो एउटी काकीको अनुनय बिन्ति हो जसले हालै एक अति नै सुन्दर र विशेष छोरी गुमाएकी छिन् ।’ ‘आफ्ना आमाबुवाले भनेको मान्नुहोस्, काका–काकीले भनेको पनि सुन्नहोस् र आफ्ना हजुरबुवा–आमाको कुरालाई खेर जान नदिनुहोस् ।’

डाक्टरका अनुसार इसाबेला बाँचेकी भए पनि उनको दृष्टि गुम्न सक्दथ्यो जहाँ उनले छेडेकी थिइन् । स्वास्थ्य अधिकारीले यस्ता जति पनि कुराहरु लाइसेन्स प्राप्त क्लिनिक वा विज्ञमार्फत् नै गराउनुपर्ने सल्लाह दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्