Sunday, July 3

काठमाडौँमा ट्याङ्करले स्कुटरलाई ठक्कर दिँदा बुवाको मृत्यु, छोरी घाइते

October 28, 2021 163

काठमाडौँ , गोकर्णेश्वर नगरपालिका–५ जोरपाटीस्थित सडकमा ट्याङ्करले स्कुटरलाई ठक्कर दिँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ भने एकजना घाइते भएका छन्। बा ६३ प ६२०४ नम्बरको स्कुटरलाई बा २ ख १३८ नम्बरको ट्याङकरले मंगलबार बिहान ठक्कर दिँदा स्कुटर चालक गोकर्णेश्वर नगरपालिका–४ माकलबारी बस्ने ४४ वर्षीय गंगाराज राईको मृत्यु भएको छ ।

दुर्घटनामा गम्भीर घाइते भएका उनको ओम अस्पताल चाबहिलमा उपचारको क्रममा मृत्यु भएको हो । साथै दुर्घटनामा घाइते भएकी स्कुटरमा सवार उनकी छोरी १९ वर्षीया सुस्मा राईको सोही अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ ।

ट्याङकर चालकलाई नियन्त्रणमा लिएर यस सम्बन्धमा प्रहरीले थप अनुसन्धान गरिरहेको छ म्याग्नाइट सब फोर मिटर एसयूभी निसानको लागि नेपालमा गेमचेन्जर बनेको छ । पायोनियर मोटोकर्पले विक्री गर्दै आएको म्याग्नाइट अहिले धेरै विक्री हुने सब फोर मिटर एसयूभी बनिसकेको छ । यो साधारण कमाई भएका मानिसले समेत चढ्न सक्ने लग्जरी कारको रुपमा बजारमा आएको छ ।

डिजाइन, फिचर र मूल्यको कारण धेरै ग्राहकको रोजाईमा पर्न सफल म्याग्नाइट कै कारण निसान र डाट्सन ब्राण्डको विक्रेतालाई ठूलो राहत भएको छ भन्दा फरक पर्दैन । निसानले पनि भारतमा उत्पादन गरेको म्याग्नाइटलाई चुनौतीको रुपमा लिएको थियो । कम्तीमा मासिक ४ हजार यूनिट म्याग्नाइट विक्री हुनसके मात्र भारतीय बजारमा निसान रहने विभिन्न रिपोर्टहरुले उल्लेख गरेको समयमा सबैभन्दा कम मूल्यमा म्याग्नाइटको विक्री सुरु गरेको थियो ।

कम्पनीको रणनीति सहि सावित भयो । अहिलेपनि भारतमा धेरै वेटिङ पिरियड भएको सब फोर मिटरमा म्याग्नाइट रहेको छ । नेपालमा पनि सुरुमा आउँदा सबैभन्दा कम मूल्यको सब फोर मिटर एसयूभी यही थियो । तर, अहिले रेनो काइगर सबैभन्दा कम मूल्यको सब फोर मिटर एसयूभी भएको छ । कम मासिक किस्तामा नै एसयूभी खोज्ने ग्राहकको चाहना पुरा हुने भएकोल नै यसको विक्री बढीरहेको हो भन्दा फरक पर्दैन ।

मूल्य र मासिक किस्ता

विभिन्न ११ भेरियन्टमा उपलब्ध म्याग्नाइट एक्सई भेरियन्टको मूल्य ३० लाख ९९ हजार रुपैयाँ रहेको छ भने एक्सएल मिड भेरियन्टको मूल्य ३३ लाख ९९ हजार रुपैयाँ रहेको छ । त्यस्तै एक्सभी अपर भेरियन्टको मूल्य ३६ लाख ९९ हजार, एक्सभी अपर ड्यूल टोन भेरियन्टको ३७ लाख ४९ हजार रुपैयाँ रहेको छ ।

म्याग्नाइटको एक्सभी प्रिमियम मोनो र एक्सभी प्रिमियम ड्यूल टोनको मूल्य क्रमशः ४० लाख ४९ हजार र ४० लाख ९९ हजार रुपैयाँ रहेको छ । माथि उल्लेख भएका सबै भेरियन्ट १.० लिटर नेचुरल्ली एस्पिरेडेड इन्जिन भएका हुन् । टर्बो इन्जिन भएको एक्सएलको मूल्य ३८ लाख ९९ हजार, एक्सभी अपर मोनोको मूल्य ४१ लाख ९९ हजार रुपैयाँ रहेको छ । त्यसैगरी एक्सभी प्रिमियमको मूल्य ४४ लाख ९९ हजार र एक्सभी प्रिमियम ड्यूल टोन भेरियन्टको मूल्य ४५ लाख ४९ हजार रुपैयाँ रहेको छ ।

बैंक तथा वितिय संस्थाले व्याजदर बढाएकाले ग्राहकले केही बढी व्याज तिर्नु पर्ने अवस्था आएको छ । अहिले अधिकांश बैंकले ९ प्रतिशत हाराहारीमा कर्जा सुविधा उपलब्ध गराउँदै आएका छन् । यस्तोमा म्याग्नाइटको वेस भेरियन्ट किन्ने ग्राहकले मासिक २५ हजार हाराहारी मासिक किस्ता तिर्नु पर्छ भने टप भेरियन्ट एक्सभी प्रिमियम ड्यूल किन्ने ग्राहकले ३६ हजार हाराहारी तिर्नु पर्छ

प्रतिकृया दिनुहोस्