Thursday, May 26

पबजीको ‘विश्वकप’ आजदेखि, २२ करोड रुपैयाँको वर्षा, अन्तिम भए पनि १२ लाख पक्का

November 20, 2021 24

काठमाडौं। पबजी खेलको लोकप्रियता विश्वभरी नै छ । यो खेलमा हरेक महिना करिब ५२ करोड खेलाडी सक्रिय रहन्छन् । दैनिक सक्रिय खेलाडीको संख्या पनि करिब ४ करोड छ ।यो खेल बनाउने क्राफ्टन कम्पनीले यिनै खेलाडीहरुको लागि पबजी ग्लोबल च्याम्पियनशिप ल्याएको छ । प्रतियोगिता आज बिहानदेखि सुरु भएको छ र १९ डिसेम्बरसम्म चल्नेछ । सबै प्रमुख वेबसाइटमा यसको लाइभ स्ट्रिमिङ गरिनेछ ।

पबजी ग्लोबल च्याम्पियनशिपमा विश्वभरबाट ३२ टिम सहभागी हुनेछन् । सबै टिमलाई गरेर कूल १८ लाख ६० हजार डलर (२२ करोड रुपैयाँ) पुरस्कार दिइनेछ । यीमध्ये पहिलोदेखि १६ औं स्थानसम्म रहने टिमले फरक फरक राशी पुरस्कार पाउनेछन् । १७ देखि २०, २१ देखि २४ र २५ देखि ३२ औं स्थानमा रहने टिमहरुलाई समान राशीको पुरस्कार दिइनेछ ।

प्रतियोगिताको फाइनल ३ दिनसम्म चल्नेछ । यसमा हरेक दिन ५ म्याच खेलिनेछ । पुरस्कार जित्ने सबै खेलाडीहरुलाई कोरियाको इंचियोन प्याराडाइज सिटीको यात्रा गराइनेछ । त्यहाँ सबैलाई करिब २ मिलियन डलरको पुरस्कार दिइनेछ । प्रतियोगितामा सबैभन्दा धेरै मार्ने खेलाडीलाई १० हजार डलर (१२ लाख रुपैयाँ) र टिमलाई २० हजार डलर (२४ लाख रुपैयाँ) पुरस्कार दिइनेछ । प्रतियोगितामा अन्तिम हुनेलाई पनि १० हजार डलर पुरस्कार दिइनेछ ।

नकारात्मक शक्ति बढ्दै जाँदा नेपालको राजनीति आजको अवस्थामा पुगेको उप्रेतीको भनाइ थियो। ‘आज राजनीति गर्ने ती नेताहरु कोठा कोठामा पार्टीको घोषणा भइरहेको छ”

तर मिल्न सक्ने क्षमता साहस धेरै कमले देखाउन सक्छ। जब देश वि’रामी हुँदा देशको उपचारका लागि मिल्न सक्दैनौ भने ती काल्पनिक र कल्पनामा रहेका पार्टी र मोर्चाहहरुले भोलि के गर्न सक्लान भन्दै ?”

उनले प्रश्न गरे, ‘तिनिहरुले कसरी फरक हुन सक्छ कि अहिले देशमा वरिष्ठ नेताका नाममा चिनिएकाहरु´ वक्तव्य पल्टाएर हेरौं। आफ्नै पार्टीभित्रको विभाजन, कार्यकर्ताभित्रको तिक्तता र देशभित्र उनीहरुले जानेको एउटै खुबी हो आफू आफूमै´ वै`मनश्यता”

उप्रेतीले नेपालका पार्टीहहरु कुनै पनि फरक नभएको तर्क गरे। ’यी सबै पार्टीहरु कुनै अलग अलग पार्टी होइन। हामी वर्षौदेखि भ्रममा रहिरह्यौं, यो पार्टी त्यो पार्टी भनियो, तर यिनीहरु अलग पार्टी होइनन् [जब एउटा विरामी र दोस्रो ’विरामीको गुण उस्तै छ भने त्यसलाई अर्को वि’रामीमा लिन मिल्दैन।

‘घोषणापत्र बोर्डमा राख्दैमा राम्रो र नराम्रो पार्टी छुटिन्छ भन्ने भ्रम हो, ’उनले भने। उनले नेताहरुकै कारण देश बन्न नसकेको पनि तर्क गरे। `यिनीहरुले कहिले पनि देशलाई शान्त तु´ल्याउन सक्दैनन्, जब देशमा शान्ति छाउँछ उनीहरुको केही चल्दैन। हामी पनि उनीहरुकै पछि लाग्यौ,

‘किन लाग्यौ? कि बनेन नेपाल? धेरै कमले म´हसुस गरेका छन्। देशका लागि राम्रो गर्नेलाई हामी घर बसेर गाली गर्न थाल्छौं। आफ्नो स्वार्थ हेर्छौं। फेरि चुनाव हुँदैछ। यस्ता व्यक्तिहरुलाई फेरि भोट दिने?’ उनले प्रश्न गरे `अहिलेका नेताहरुबाट देश विकासको आशा गर्न नसकिने उनको भनाइ थियो।

‘यी व्यक्तिहरुले फेरि देश विकास गर्छन् के आशा होला उनको प्रश्न? आफ्नो भावी सन्ततिको माया छ भने यिनीहरुको खुलेर प्रतिकार गरौं। नत्र भने हामीले बच्चा जन्माएर सिर्फ विदेश पठाउनका लागि हुनेछ। हामीलाई यो भूमिले जन्माएको हो। यो भूमिको डिमान्ड हो। सजिलै अरु ठाउँ जान बनाउने होइन’ उनले भने।

प्रतिकृया दिनुहोस्