Friday, April 23

घरमै बसी कोइलाको यसरी प्रयोग गर्नुहोस् मोतीझै चम्किनेछ तपाईको दाँत

November 13, 2020 228

काठमाडौँ । आजको समयमा, मान्छेहरूको गलत खाने बानीका कारण यसले हाम्रो दाँतलाई पनि असर पार्दछ । व्यक्तिको जीवन यति व्यस्त भयो कि उनीहरूले बिहान सबेरै चाँडै राम्रो दाँत सफा गर्न पनि सक्दैनन् । जसले गर्दा दाँत पहेलो पार्छ। र पछि नराम्रो देखिन्छ । यदि तपाईं आफ्नो पहेंलो दाँत सेतो बनाउन चाहनुहुन्छ भने आज हामी तपाईंलाई यस लेखको माध्यमबाट त्यस्तै केही घरेलु उपचारहरू बताउँदैछौं जसले तपाईंको दाँत चम्किला हुनेछ।

पहेलो दाँत चम्काउने यस्ता छन् घरेलु उपायहरु

नुन

प्रायः घरहरूमा नुन खाना स्वादिष्ट बनाउन प्रयोग गरिन्छ, तर नुन खानाको स्वाद बढाउनका साथै दाँत सफा गर्न पनि मद्दत पुर्‍याउँछ। यदि तपाईं दाँतको चमक कायम राख्न चाहनुहुन्छ भने , पहेंलो दाँतबाट छुटकारा पाउनको लागि हरेक रात अलिकति नुन लिनुहोस् र यसमा रायोको तेल मिसाउनुहोस् र यसको मिश्रणलाई दाँतमा करीव ५ मिनेटसम्म रगड्नुहोस्, यसले तपाईंको दाँत सफा गर्नेछ।

कागती

भिटामिन सी कागती भित्र प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ, यो हाम्रो सम्पूर्ण स्वास्थ्यको लागि धेरै फाइदाजनक छ। यदि तपाईं कागती प्रयोग गर्नुहुन्छ भने यसले तपाईंलाई धेरै स्वास्थ्य लाभ दिन्छ, यसले तपाईंको तौल सन्तुलित बनाउँछ त्यस्तै प्रतिरोध क्षमता मजबुत गर्दछ। प्रणाली पनि बलियो हुन्छ। कागतीले तपाईंको सुन्दरताको ख्याल राख्दछ साथै कपालको समस्याबाट पनि राहत दिन्छ ।

यदि तपाईंलाई चायाँको समस्या छ भने, तपाईं कागतीको प्रयोगबाट यसको छुटकारा पाउन सक्नुहुन्छ, त्यस्तै तरीकाले कागती पहेलो दाँतको लागि धेरै फाइदाजनक छ, यसको प्रयोग गरेर तपाईंले दाँतलाई सेतो बनाउन सक्नुहुन्छ, यसको लागि तपाईं कागतीको रस प्रयोग गर्न सक्नुहुनेछ र त्यसमा पनि नुन मिक्स गर्नुहोस् र एउटा पेस्ट बनाउनुहोस्, अब यसलाई दाँतमा हल्का रगड्नुहोस् तपाईंले केही दिनमा यसको प्रभाव देख्नुहुनेछ।

कोइला

कोइला हेर्दा कालो हुन्छ, तर यो तपाइँको दाँत को लागी एक धेरै राम्रो समाधान को रूप मा मानिन्छ, यदि तपाईं आफ्नो दाँत सफा गर्न चाहानुहुन्छ, भने तपाईले पहिले कोइला पिसेर राम्रो पाउडर बनाउनुपर्छ र दाँत सफा गर्नुपर्छ । यदि तपाईं यसलाई नियमित रूपमा प्रयोग गर्नुहुन्छ भने, त्यसपछि तपाईंको दाँत सेता र चम्किलो हुनेछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्