Wednesday, August 17

“म अक्सिजनको कमी भएर निदान हस्पिटलमा भर्ना थिए, आफ्नो राम्रो ख्याल गर्नुस है”

May 25, 2021 1100

“म त अक्सिजनको कमी भएर निदान हस्पिटलमा भर्ना भए, आफ्नो राम्रो ख्याल गर्नुस है, परिस्थिति एकदमै प्रतिकुल छ” यही नै तपाई र म बीचको अन्तिम कुराकानी बन्यो। तपाईसंगको सहकार्य यहि रोकियो भनेर सम्झदा निकै ठूलो पीडा महसुस हुन्छ ।

तपाईलाई “हार्दिक श्रद्धाञ्जली” लेख्न मेरा यी औंलाहरु कापिरहेका छन् । भगवानले परिवारजनमा धैर्य-धारण गर्ने शक्ति प्रदान गरुन् !!! आत्माको चीरशान्तिको कामना आदरणीय रोशन कुमार भण्डारी सर ।

– shiva silwal ले प्रिन्सिपल रोशन कुमार भण्डारी को निधन पश्चात लेखेको यो मनै छुने फेसबुक स्टाटसपूर्वीमध्य बङ्गालको खाडीमा रहेको न्यून–चापीय क्षेत्रमा परिणत भई बनेको चक्रवातका कारण मङ्गलबारदेखि नेपालका विभिन्न भूभागमा हावाहुरी, वर्षा र हिमपातको सम्भावना देखिएको छ । उक्त न्यून–चापीय क्षेत्र आज चक्रवातमा परिणत भएको र मङ्गलबारसम्ममा धेरै शक्तिशाली चक्रवातमा परिणत हुने जल तथा मौसम विज्ञान विभागअन्तर्गतको मौसम पूर्वानुमान महाखाशाले प्रक्षेपण गरेको छ ।

सो प्रणालीका कारण मङ्गलबार अपराह्नपछि देशका धेरै स्थानमा सामान्यदेखि पूर्ण बदली भई वाग्मती प्रदेश र प्रदेश नं १ का उच्च हिमाली÷पहाडी भूभागका केही स्थानमा हल्कादेखि मध्यम हिमपात÷वर्षाको सम्भावना रहेको छ । महाशाखाले उच्च हिमाली भूभागमा हावाहुरी, हिमपात र वर्षाको सम्भावना रहेकाले मङ्गलबारदेखि केही दिनसम्म पर्वतारोहीलाई मौसमअनुसार सतर्कता अपनाई सुरक्षित रहन अनुरोध गरेको छ ।

देशका धेरै स्थानमा बुधबारदेखि केही दिन हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना छ । साथै प्रदेश नं १, प्रदेश नं २, वाग्मती, गण्डकी र लुम्बिनी प्रदेशका थोरै स्थानमा भारी वर्षा तथा बिहीबार कर्णाली र सुदूरपश्चिम प्रदेशका एक–दुई स्थानमा समेत भारी वर्षाको समेत सम्भावना रहेको बताइएको छ ।

यो मौसममा मेघगर्जन÷चट्याङ÷हावाहुरी र असिना–पानीको समेत सम्भावना रहेकाले आवश्यक सतर्कता अपनाउन महाशाखाको अनुरोध छ । महाशाखाले यस प्रणालीलाई निरन्तर अनुगमन गरिरहेको छ र सोही अनुसार नियमित रूपमा अद्यावधिक गर्दै जाने जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्