Sunday, April 11

माता लक्ष्मीलाई खुशी पार्न घरमा कहिल्यै नसजाउनुहोस् यी वस्तुले बनेका चिज, निम्त्याउनेछ दुर्भाग्य

November 13, 2020 292

menu header cg cement
माता लक्ष्मीलाई खुशी पार्न घरमा कहिल्यै नसजाउनुहोस् यी वस्तुले बनेका चिज, निम्त्याउनेछ दुर्भाग्य
✍️ नयाँ पुस्ता २६ कार्तिक २०७७, बुधबार ०८:४७

83
Shares
facebook sharing buttontwitter sharing buttonpinterest sharing buttonemail sharing buttonsharethis sharing button
काठमाडौँ । दीपावलीको चाड नजीक आउनु भन्दा पहिले मानिसहरूले घर सफा गर्न र सजावटका लागि धेरै चीजहरू मिलाउँछन्, मान्छेहरू घर मर्मत गर्दछन्, सफा गर्ने आदि दिपावली भन्दा धेरै दिन अघि आमा लक्ष्मी जी घरमा पुग्नु भन्दा पहिले नै, मानिसहरूले नयाँ तरिकाले उनीहरूको घर सजावट गर्न सुरू गर्दछन् ।

केहि भित्री सजावट परिवर्तन गर्दछन्, केहि पेन्ट हुन्छन्, सबै मानिसहरु आफ्नो घरको रूप बदल्न कोशिस गर्छन् तर घरलाई सुन्दर बनाउने क्रममा मानिसहरु धेरै चीजहरुबाट अज्ञानी हुन्छन्। वास्तवमा, सजावटका केहि यस्ता चीजहरू छन् जुन तपाईं प्रयोग गर्नुहुन्छ भने, यो तपाईंको लागि हानिकारक हुन सक्छ, यदि तपाईंले तपाईंको घरको लागि यस्ता केही चीजहरू प्रयोग गर्नुहुन्छ भने यसले दुर्भाग्यलाई निम्त्याउँछ । आज हामी तपाईंलाई ती विशेष चीजहरूको बारेमा जानकारी दिन जानेछौं जुन दिवालीको सजावटमा प्रयोग गरिनु हुँदैन, अन्यथा यसले माता लक्ष्मी जीलाई दुख दिन सक्छ र तपाईंको भाग्यलाई रीस उठाउन सक्छ।

जब दीपावलीको चाड आउँछ, मानिसहरूले दिपावलीका लागि त्यसभन्दा पहिले किनमेल गर्न थाल्छन्, उनीहरू घरको श्रृंगारको लागि राम्रा प्लास्टिकको फूलहरू किन्दछन् जुन उनीहरूले उनीहरूको ड्राइंग कोठामा राख्छन् र सुकेका र नक्कली फूलहरूले घर सजाउँदछन्। यो शुभ मानिदैन किनकि यदि तपाईं आफ्नो घरमा यस्ता चीजहरू राखेर सजाउनुहुन्छ भने, यसले तपाईंको घरमा नकारात्मक उर्जा बढाउन थाल्छ, जसको कारण परिवारका मानिसहरूले नराम्रो प्रभाव पर्दछ यसले सम्बन्धमा बहस निम्त्याउँछ।

तपाईलाई सबैले थाहा छ, दिवालीको पर्व खुशीको पर्व मानिन्छ, रंगीन रंगोली र बत्तीहरू यस दिन वरिपरि देख्न सकिन्छ, यदि तपाइँ दिपावलीमा तपाइँको घर सजावट गर्दै हुनुहुन्छ भने केहि पनि कालो प्रयोग नगर्नुहोस्। किनभने यसलाई अशुभ मानिन्छ । कालो रंग नकारात्मक ऊर्जा र उदासीको प्रतीक मानिन्छ, त्यसैले दिपावलीमा कालो रंगको साथ तपाईंको घर सजावट नगर्नुहोस्।

दिपावलीमा घरको सजावटका लागी छालाले बनेका सामानहरू प्रयोग नगर्नुहोस्, किनकि कुनै पनि पूजा पाठमा छालाले बनेका चीजहरू प्रयोग गर्नु शुभ मानिदैन, धर्मशास्त्रमा पनि, दिपावलीमा छालाका चीजहरूले घर सजाउने। असंभवको रूपमा वर्णन गरिएको छ।

व्यक्तिहरू प्रायः बाँसबाट बनेका चीजहरू उनीहरूको घर सजाउनको लागि प्रयोग गर्छन्, खैर, बाँसबाट बनेका चीजहरू हेर्नका निम्ति यो धेरै सुन्दर देखिन्छ, तर यदि तपाइँ यसलाई घरमा सजाउनको लागी प्रयोग गर्नुहुन्छ भने, नकारात्मक उर्जाको स्तर बढ्छ जुन परिवारका सदस्यहरूको स्वास्थ्यमा प्रतिकूल असर पर्दछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्