Thursday, October 6

अमिताभ बच्चनकी पत्नी जया बच्चन संसदमा यसरि रिसाइन, रिस ले चुर भएपछि भित्रै हंगामा (भिडियो सहित)

December 20, 2021 170

नार्कोटिक ड्र ग्स र सा’इकोट्रो’पि’क प’दा’र्थ (संशोधन) विधेयक २०२१ राज्यसभामा छलफल भइरहेको थियो। यो छलफलमा संसदको बा’दविवा’द चल्यो । पहिले दिग्विजय सिंहले सरकार विरुद्ध आरोप लगाए, त्यसपछि जया बच्चन सरकारमाथि आ’क्रो’शि’त भइन । उनीहरुले सरकारलाई खराब दिन आएको भन्दै गा’ ‘ली पनि गरेका छन् ।

जब जया बच्चनलाई ना’र्को’टि’क ड्र’ग्स एन्ड सा’इको’ट्रो’पिक सब्सटेन्सेस (संशोधन) विधेयक २०२१ मा छलफल गर्न बोलाइयो, उनले आउँदा नै भनिन्- ‘म तपाईंलाई धन्यवाद दिन चाहन्न। किनकी तिमि यता बाट चि’च्याउदै इनारमा जानुको समय याद गर्ने कि आज कुर्सीमा बसेको बेला सम्झाउने भन्ने बुझिन ।

जया बच्चनको कुरामा भाजपा सांसद राकेश सिन्हाले उनीमाथि संसदको गरिमा घटाएको आरोप लगाए। उनले संसदका सभामुखलाई व्यक्तिगत रुपमा सम्बोधन गरेको आरोप समेत लगाए । संसदको गरिमामा चो’ट पुगेको उनको भनाइ छ । यसरी कुर्सीको अपमान कसैले गर्न सक्दैन।

त्यतिबेला भुवनेश्वर कलिता कुर्सीमा बसिरहेका थिए । उनले जय बच्चनलाई सम्माननीय सदस्य भन्दै आफ्नो कुरा दोहोर्‍याउन आग्रह गरे। यसबारे जया बच्चनले भनिन्- ‘धन्यवाद तपाईंले मलाई सम्मानजनक भन्नुभयो, तर यदि तपाईं मलाई साँच्चै सम्मानजनक ठान्नुहुन्छ भने मेरो कुरा ध्यान दिएर सुन्नुहोस्। हामी न्याय चाहन्छौं। हामी उहाँहरू (सरकार) बाट न्यायको अपेक्षा गर्न सक्दैनौं, तर के हामी तपाईंहरूबाट? सदनका सदस्य र बाहिर बसेका १२ सदस्यका लागि के गर्दै हुनुहुन्छ ?’

विधेयकमा छर्नुपरेको स्मरण गराउँदै आएको थियो । जया बच्चनले अध्यक्ष भुवनेश्वर कलितालाई भनिन्, ‘तपाई नबोल्नु, यो मेरो बोल्ने मौका हो.. किन बोल्दै हुनुहुन्छ ? उनले भनिन्, ‘हामीसँग यो ठुलो बिषयमा छलफल गर्ने हो तर हामीले यहाँ ३–४ घन्टा समय दिएका छौँ, लिपिक त्रुटिबारे मात्रै छलफल गर्नका लागि । हो के हुदैछ?? यो ल’ज्जा’स्पद छ। उनले अगाडि भनिन्– हेर तिम्रो खराब दिन छिट्टै आउँदैछ । यदि तपाईंको मनोवृत्ति यस्तै रह्यो भने, तपाईंको खराब दिन छिट्टै आउनेछ।

यसमा एक सदस्यले उनीमाथि व्यक्तिगत टिप्पणी गरे, जसका कारण जया बच्चन आ’क्रो’शि’त भइन् र भनिन्, ‘यस व्यक्तिलाई कारबाही गर्नुपर्छ । कसैले कसैको बारेमा व्यक्तिगत टिप्पणी कसरी गर्न सक्छ? उनले आफ्नो मनमा सहकर्मी र बाहिर बसेका सांसदहरुप्रति कसैको सम्मान नभएको बताए । तपाईका दिनहरू खराब हुनेछन्। म सराप दिन्छु।

संसदबाट बाहिर निस्कँदै जया बच्चनले भनिन्, ‘म कसैमाथि व्यक्तिगत टिप्पणी गर्न चाहन्न । जे भयो त्यो दुर्भाग्यपूर्ण थियो । उसले यसरी बोल्नु हुदैनथ्यो । म यसबाट धेरै दुखित छु। त्यसपछि सदनको कार्यवाही स्थगित भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्