Thursday, May 26

क’ण्ड’ममा रातो खुर्सानीको चटनी प्रयोग गर्ने चलन तिव्र गतिमा फैलिँदै, डाक्टरहरूले दिए कडा चेतावनी

January 18, 2022 267

सामाजिक सञ्जाल यस्तो प्लेटफर्म बनेको छ । जहाँ हरेक दिन केहि न केहि प्रचलनमा रहन्छ। एकै समयमा, जे पनि छलफल गर्न सकिन्छ। अथवा तपाईले यसरी बुझ्न सक्नुहुन्छ कि यदि तपाईले सोशल मिडियामा कुनै अनौठो कुरा अपलोड गर्नुभयो भने, इन्टरनेटमा आउने बित्तिकै मानिसहरूले यसलाई यति धेरै शेयर गर्छन् कि त्यो भाइरल हुन्छ। यसैबीच, हालै सामाजिक सञ्जालमा एउटा चलन चलिरहेको छ, जसमा शा’री’रि’क स’म्ब’न्ध रा’ख्दा क’ण्ड’म’मा रातो खुर्सानी हाल्ने सल्लाह दिने गरिएको छ ।

यसरी शा’री’रि’क स’म्ब’न्ध राख्ने पार्टनरमा उत्साह बढ्ने मानिसहरुको भनाइ छ । हालै यो दाबीको सम्बन्धमा मेन्स हेल्थ प्लेटफर्मका निर्देशक डा इरिम चौधरीको बयान सार्वजनिक भएको छ, जसले धेरै चकित पार्ने कुराहरु खुलाएको छ । सुत्ने कोठामा कुनै किसिमको एक्सपेरिमेन्ट गर्न चाहनु भए पनि क’न्ड’ममा रातो तातो चटनी हालेर सम्बन्ध बनाउने कुरा धेरै खतरा हुनसक्ने चेतावनी दिएका छन् ।

डा. इरिम भन्छन्– शरीरको कुनै भागमा रातो खुर्सानीको चटनी लगाउनाले उत्साह बढ्छ भन्ने मानिसहरुको विश्वास छ । तर यो गलत छ, यस्ता प्रयोगहरूले दुखाइ र जलाउने कारण हुनेछ। डा इरिमले थप कुरा गर्दै भने– बेडरुममा मानिसहरुले विभिन्न किसिमका खानेकुरा प्रयोग गरिरहने सामान्य कुरा हो । तर तपाईले यो पनि बुझ्न सक्नुहुन्छ कि रातो चटनीको प्रयोग तपाईको लागि हानिकारक साबित हुन सक्छ। उनले पुरुषको विशेष अंगमा करिब चार हजार शिरा रहेको बताए ।

जबकि महिलाको गोप्य भागमा दोहोरो नर्भ हुन्छ । यस प्रकारको प्रयोगले तपाईको स्नायुलाई हानि पुर्योउन सक्छ। डाक्टर अरिम भन्छन्– रातो चटनीमा यस्ता धेरै रसायन पाइन्छ, जसले शु’क्र’कीटलाई हानि पु-याउँछ । यसको बेफाइदाहरूमा दुखाइ वा जलन मात्र समावेश छैन, तर यसले गर्भावस्थाको सबै सम्भावनाहरू हटाउँछ। यति मात्र नभई यो प्रवृत्तिलाई पछ्याउनेलाई यसको नतिजा निकै डरलाग्दो सावित भइरहेको उनले बताए । त्यसैले यो प्रवृत्तिबाट टाढा रहन उनको सल्लाह रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्