Monday, October 3

पोखराको अर्को घटना, ९० हजार तिर्न नसक्दा २२ दिने कोरोना संक्रमित शिशुलाई अस्पतालले निकाल्यो (भिडियो)

June 3, 2021 493

पोखराको अर्को घटना, ९० हजार तिर्न नसक्दा २२ दिने कोरोना संक्रमित शिशुलाई अस्पतालले निकाल्यो (भिडियो)
करोना संक्रमित बालकको उपचारका लागि अभिभावकले धरौटी र उपचार शुल्क बुझाउन नसक्दा पोखराको मणिपाल शिक्षण अस्पतालले एक शिशुलाई अस्पतालबाट डिस्चार्ज गरेको छ ।

रोल्पा घर भई पोखराको फूलबारीमा बस्दै आएका जान बहादुर बुढाका २१ दिने शिशुमा जन्डिसको समस्या देखिएर अस्पतालमा उपचार गराइरहेको क्रममा कोरोना पुष्टि भएपछि अस्पतालले मागेको धरौटी रकम तत्काल जुटाउन नसक्दा अस्पतालले डिस्चार्ज दिएको बुढाले बताउनुभयो ।

बुढाका अनुसार गत वैशाख २३ गते मणिपाल अस्पतालमा नर्मल जन्मिएका बालकको जेठ १ गते स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि मणिपाल अस्पतालले जन्डिस भएको भन्दै अस्पतालको एन–आइसियु वार्डमा ३ दिन राखेर उपचार गरेर घर पठाएको थियो । स्थलगत रिपोर्ट


काठमाडौं : उदयपुरमा को’रो ना भा’इरसबाट एक सातामा एकै परिवारका तीन जनाको मृ,त्यु भएको छ । दुई छोराको मृ,त्युकाको शो’कमा रहेकै बेला बिहीबार बिहान ४:२५ बजे रौतामाई गाउँपालिका- ७ मुर्कुचीकी ७१ वर्षिया आमा तिलमाया मश्राङ्गी मगरको मृ,त्यु भएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष गजेन्द्रबहादुर खड्काले जानकारी दिए ।

दुई साताअघि को’रो ना परीक्षण गर्दा उनलाई कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि गाईघाटस्थित मदन भण्डारी आँखा अस्पतालको आईसोलेसन वार्डमा राखी उपचार गरिएको आफन्त विरेन्द्रकुमार मगरले बताए । सामान्य उपचारपछि बिरामीको आग्रहमा उनलाई होम आइ सोलेसनमा लगिएको थियो । यसअघि श्वास प्रश्वासमा स’मस्या देखिएपछि विराटनगरमा उपचारको क्रममा दुई छोराको मृ,त्यु भएको थियो । जेष्ठ १५ गते साईलो छोरा ४५ वर्षीय तुलबहादुर मश्राङ्गीको विराट मेडिकल कलेज र १८ गते जेठो छोरा ५० वर्षीय पुस्कल मश्राङ्गीको नोवेल शिक्षण अस्पतालमा मृ,त्यु भएको थियो ।

दुबैलाई आईसियुमा राखेर उपचार गर्दा गर्दै को’रो नाले मृ,त्यु भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्रमुख मोहन सुबेदीले जानकारी दिए । दुई साता अघि एकै पटक घरका तीन दाजु भाई र आमामा को’रो ना पोजेटिभ देखिएपछि उनीहरु आँखा अस्पताल गाईघाटको आईसोलेसन वार्डमा उपचार गर्दै थिए । योसँगै उदयपुरमा को’रो ना भाइरसबाट मृ,त्यु हुनेको संख्या ३७ पुगेको छ ।काठमाडौं : उदयपुरमा को’रो ना भा’इरसबाट एक सातामा एकै परिवारका तीन जनाको मृ,त्यु भएको छ । दुई छोराको मृ,त्युकाको शो’कमा रहेकै बेला बिहीबार बिहान ४:२५ बजे रौतामाई गाउँपालिका- ७ मुर्कुचीकी ७१ वर्षिया आमा तिलमाया मश्राङ्गी मगरको मृ,त्यु भएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष गजेन्द्रबहादुर खड्काले जानकारी दिए ।

दुई साताअघि को’रो ना परीक्षण गर्दा उनलाई कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि गाईघाटस्थित मदन भण्डारी आँखा अस्पतालको आईसोलेसन वार्डमा राखी उपचार गरिएको आफन्त विरेन्द्रकुमार मगरले बताए । सामान्य उपचारपछि बिरामीको आग्रहमा उनलाई होम आइ सोलेसनमा लगिएको थियो । यसअघि श्वास प्रश्वासमा स’मस्या देखिएपछि विराटनगरमा उपचारको क्रममा दुई छोराको मृ,त्यु भएको थियो । जेष्ठ १५ गते साईलो छोरा ४५ वर्षीय तुलबहादुर मश्राङ्गीको विराट मेडिकल कलेज र १८ गते जेठो छोरा ५० वर्षीय पुस्कल मश्राङ्गीको नोवेल शिक्षण अस्पतालमा मृ,त्यु भएको थियो ।

दुबैलाई आईसियुमा राखेर उपचार गर्दा गर्दै को’रो नाले मृ,त्यु भएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्रमुख मोहन सुबेदीले जानकारी दिए । दुई साता अघि एकै पटक घरका तीन दाजु भाई र आमामा को’रो ना पोजेटिभ देखिएपछि उनीहरु आँखा अस्पताल गाईघाटको आईसोलेसन वार्डमा उपचार गर्दै थिए । योसँगै उदयपुरमा को’रो ना भाइरसबाट मृ,त्यु हुनेको संख्या ३७ पुगेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्