Saturday, January 22

बि’चरा ! कस्तो जन्म भयो नि यस्तो, “म बाँ’च्न चा’हान्न मलाई म’र्न दिनुस” भन्छन (भिडियो हेर्नुस्)

June 5, 2021 403

हामिले जिउने साधारण जीवन भन्दा फरक किसिमको जि’न्दगी छ यी बुबाको ।कसरी हेर्न सकिन्छ होला यो द’र्दनाक अ’वस्था ।हामिले पत्रकारिताको लामो यात्रामा भेटिएका यी बुबालाई भेट्न जादा उहाको अ’वस्था हेर्न धेरै हिम्मत जुटायौ ।श’रीर । ****यो समाचारको पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लि,क गर्नुहोस ****

हामी मान्छौ जिन्दगीमा सबैलाई दु’ख पर्छ,सहनुपनी पर्छ तर यी बुबाको जस्तो दु’ख,कसैलाई नपरोस् ।ग’रिबिले पि’ल्सिएका यी बुबालाई कती पी’डा भएको छ,रातभरी दुखेर एया एया भन्नू बाहेक उहासग के नै पो छ र ।घा’उ सुकेर पा’प्रै पा’प्रा देखिन्थे।झि’गाहरु वरिपरि भन्केका । ***यो समाचारको पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस***

बग्लुङ्ग जिल्लामा बस्ने टेकबहादुर कामी हो बुबाको नाम ।यो रो’गले उहालाई ५ वर्ष देखि दु’ख दिइरहेको छ ।उहालाई साथ दिने कोहि भएनन।समस्या माथी स’मस्या थपिइरहयो ।घर ज’लेर ख’रानी भयो,भएका गाईबस्तु समेत आगोमा ज’लेर गए ।बिचरा बुबालाई साथ दिने श्रीमती बाहेक कोहि भएनन अहिले ।

बि’चरा बुबा पी’डा सहन नसकेर रो’ईरहनु हुन्छ ।श’रिरका अधिकास भागमा चो’टहरु छन ।पि’पका धाराहरु बगिरहन्छन ।न औषधि छ,न उ’पचार छ ।न त मीठो मसिनो खानेकुरा छ ।क’ठै कस्तो जि’न्दगी ! बुढाबुढी मात्र बस्नुहुन्छ घरमा ।भएको एउटा् छोरा पनि अ’पांग साथमा छैनन ।उनी बुबाआमालाई छोडेर अर्कै ठाउमा बस्छन ।

यो जिन्दगी जि’उनु भन्दा म’र्न पाएनी हुन्थ्यो भन्दै बुबा आमा रुनुहुन्छ ।गरिबिको पी’डा,त्यसमाथी बुबाको यस्तो अ’वस्था छ ।भएको छोराले पनि वास्ता नगरेपछि बुबा आमालाई सार्है बि’पत परेको छ ।काम गरेर खान सक्ने अ’वस्था समेत छैन आमा बुबाको ।

पैसा भए राम्रो उपचार गर्थे श्रीमानको तर के गर्नु एकै रुपैया छैन भन्दै आमा धु’रुधु’रु रु’नुहुन्छ ।उहाहरुको अ’वस्था देखेर हाम्रो पनि आँखा रसाए,उहाहरुको अ’वस्थालाई ठिक पार्ने हेतुले बुबाको उ’पचारमा थप सहयोग पुर्याउने हेतुले हामिले यो भिडियो तयार पारेका हौ ।बुबाको घा’उमा थोरै भएपनी मलम लगाउन सके कस्तो हुन्थ्यो । बाकी भिडियोमा

प्रतिकृया दिनुहोस्