Monday, October 3

फेरी अस्ताए अर्का बरिष्ठ मुटु रोग विशेषज्ञ डाक्टर , स्वास्थ्य क्षेत्रमा ठुलो क्षति

June 7, 2021 469

काठमाडौं-मुटु रोग विशेषज्ञ डा. विकास सुवेदीको कोभिड-१९ को संक्रमणबाट निधन भएको छ । आइतबार राति ११:५७ मा ४२ वर्षीय डा. सुवेदीको ह्याम्स अस्पतालमा उपचारका क्रममा निधन भएको हो ।

डा. सुवेदी सञ्चालक एवं निर्देशक रहेको कोटेश्वरस्थित गौतम वुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय कार्डियाक अस्पतालको व्यवस्थापन हेरिरहेका चिकित्सक डा. अमृत भुसालले उनको हिजो राति ११:५७ मा ह्याम्स अस्पतालमा निधन भएको पुष्टि गरे । डा. सुवेदीमा २५ दिनअघि कोभिड-१९ संक्रमण पुष्टि भएको थियो । त्यसपछि उनको गौतम वुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय कार्डियाक अस्पतालमै उपचार गरिएको थियो ।

अवस्था जटिल बनेपछि उनलाई थप उपचारका लागि १४ दिनअघि ह्याम्स अस्पताल लगिएको थियो । ह्याम्स अस्पतालमा ४ दिनदेखि उनको भेन्टिलेटरमा उपचार भइरहेका थियो । डा. सुवेदी इमाडोल ललितपुरका हुन् । उनी बंगलादेशमा पढेका हुन् ।

काठमाडौं : गै,रआवा,सीय नेपाली शेष घले र जमुना गुरुङद्वारा स्थापित एमआईटी ग्रुप फाउण्डेसनले नेपालका को`रोना संक्र`मितको उपचारका लागि थप तीन करोड रुपैयाँ बराबरको सामाग्री सहयोग गरेको छ ।

अष्ट्रेलियामा मुख्यालय रहेको फाउण्डेसनले नेपालका को`रोना संक्र`मितको उपचारका लागि २ सय २० थान अक्सिजन कन्स,न्ट्रे,ट,र ख,रिद गरी नेपाल सरकारलाई ह`स्ता´न्तरण गरेको हो ।

फाउण्डेसनले गत वर्ष को`रोना प्रभा´वितको सहयो`गका लागि ३ करोड रुपैयाँ सहयोग गरेको थियो। योसमेत फाउ`ण्डेसनले को`रोना संक्र`मणमा नेपाललाई ६ करोड रुपैयाँ सहयोग गरेको छ । को`रोना सं`क्रम`णबाट नेपाली नागरिकलाई सुर´क्षित राख्न खोपको विकल्प नभएको ठ`ह´र फा´उण्डेस´नका

निर्देशकद्वय शेष घले र जमुना गुरुङले बिभिन्न खो,प उत्पादक कम्पनी, को,भ्या,क्स अभियान सञ्चालन गरिरहेको संस्था र अष्ट्रेलिया सरकारसँग समेत नेपाललाई खो`प उपलब्ध गराउन प`हल गरिरहेको फा´उण्डे´सनले जनाएको छ ।

फाउण्डेसनकी निर्देशक जमुना गुरुङले को,रोना क,हरसँग ल,डिरहेको मा`तृभू`मिप्रतिको दा`यि,त्वबो´ध गरेर यो रकम सहयोग गर्न लागेको बताइन्। अस्पतालहरुमा अक्सिजनको कमी भइरहेको अवस्थामा आ,पतका,लीन सहयोग स्वरुप

२ सय २० कन्सन्ट्रेटर ह´स्ता´न्तर´ण गरिएको उनले जानकारी दिइन् । फाउण्डेसनले यसअघि नेपालले भो,गेका ठूला वि´पद्हरु जस्तै म`हाभूक`म्प, ना´काब´न्दी, बा´ढीप´हिरो लगायतका सं´क´टमा नेपाललाई सहयोग गर्दै आएको थियो। अन्लाईन खबर बाट

प्रतिकृया दिनुहोस्