Wednesday, August 10

पाकिस्तानमा दुई रेल ठो क्कि दा कम्तीमा ३० जनाको मृत्यु, हेर्नुहोस पुरा समाचार

June 7, 2021 295

पाकिस्तानमा सोमबार बिहान दुई रेल ठ क्क र खाँ दा कम्तीमा ३० जनाको मृत्यु भएको छ । सिन्ध प्रान्तको डहरकी नजिकै सर सैयद एक्सप्रेस र मिल्लत एक्सप्रेस एक अर्कासँग ठो क्कि एका थु प्रै घा इते भएका छन् ।

रेडियो पाकिस्तानका अनुसार यो दुर्घटना सोमबार बिहानै घटित भएको हो र मृतकको आँकडा बढ्न सक्ने अनुमान गरिएको छ । रिपोर्टका अनुसार ग म्भीर रुपमा घाइते यात्रीलाई अस्पताल पठाइएको छ । यस्तै रेलभित्र फसेका यात्रीलाई निकाल्नका लागि बचाउ अभियान सुरु भइसकेको छ ।

रेलवेका अनुसार मिल्लत एक्सप्रेस कराँचीबाट सरगोधा जबकी सर सैयद एक्सप्रेस रावलपिन्डीबाट कराँची जाँदै थियो । दुर्घटना घोटकी नजिकै डहरकी र रेतीको रेलवे स्टेशनबीच भएको हो । यो घटनापछि यो लिकमा रेलको आवतजावत रोकिएको छ ।

डेप्युटी कमिश्नर घोटकी उस्मान अब्दुल्लाहले जियो न्यूजलाई यो दुर्घटनामा कम्तीमा ४० जना घाइते भएको जानकारी दिएका छन् भने एसएसपी घोटकीले हालसम्म कम्तीमा ३० यात्री मारिएको जानकारी दिए ।
बीबीसी

काठमाडौ । निषेधाज्ञा लागू गराउन प्रहरीले क’डाई गर्दा रौतहटको गरुडामा स्थानिय र प्रहरीबीच झ’डप भएको छ । घटनामा डीएसपीसहित ७ जना प्रहरी घाइते भएको प्रहरीले जनाएको छ । महामारी नियन्त्रणका लागि लगाइएको निषेधाज्ञा लागू गराउन प्रहरीले क’डाई गरेको छ । तर निषेधाज्ञा उल्लंघन रोक्न गरिएको क’डाइकाबीच रौतहटको गरुडा नगरपालिकाको वडा नम्बर २ गेडहीगुठीमा प्रहरी र स्थानीयबीच झ’डप भएको हो ।

गेडहीगुठीमा तीन ओटा विवाहमा भी’डभा’ड गरी डिजे बजाएर निषेधाज्ञाको अवज्ञा गरेको भन्दै प्रहरीले हस्तक्षेप गर्दा घटना भएको हो । घटनामा झ’डपमा परी इलाका प्रहरी कार्यालय गरुडाका डीएसपी द्वारिका घिमिरेसहित ७ जना प्रहरी घाइते भएका छन् ।

घाइते डीएसपीसहित प्रहरीहरुको स्थानीय गरुडास्थित ग्राण्डी सिटी अस्पतालमा उपचार भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रमुख एसपी सिद्धीविक्रम साहले बताए। गत राति अन्दाजी ९ बजे भएको उक्त घटनामा संलग्न ३ जनालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । रौतहटमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयले अगामी २६ गतेसम्म निषेधाज्ञा जारी रहेको छ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्