Saturday, January 22

यिनै हुन् दुई एसपी जसले राप्ती नदीको टापुमा फसेका चारजनाको सकुशल उद्दार गरे

June 19, 2021 205

दाङ देउखुरीको राप्ती नदिमा फसेका चारजनालाई सकुशल उद्दार गरिएको छ । चारदिन देखिको अविरल वर्षातका कारण राप्ती नदिको टापुमा फसेका उनिहरुलाई बिपत व्यवस्थापन तालिम प्राप्त सुरक्षाकर्मीको टोलीले सकुशल उद्दार गरेको हो ।

यस्तो होला भन्ने के थाहा । एक्कासी राप्ती नदीको बहाव बढेपछि हामी नदीको बिच भागमा फस्यौँ, राजपुर गाउँपालिका वडा नम्बर ३ प्रतापपुर निवासी ३२ वर्षीय गणेश यादवले भन्नुभयो,–। ‘रातभरी कठ्याङ्ग्रिएर खरको छाप्रोमा भोकभोकै बास वितायौँ ।

यो पनि लगातारको वर्षाले जुम्लाका विभिन्न गाउँबस्तीमा पहिरोको जोखिम बढेको छ । यस्तै जुम्लाको हिमा गाउँपालिका – ६ खलढुंगा र दलित बस्तीमा पहिरोको जोखिम बढेपछि १६ घरधुरीका एक सय १७ जना घरपरिवार विस्तावित भएका छन् । बस्ती अगाडि पछाडी तलमाथि चारैतिर पहिलो गएपछि गाउँ नै पहिरोको जोखिममा परेपछि घरपरिवार विस्तापित भएका हुन्

लामो समयसम्म वर्षा हुँदा सिंगो गाउँ पहिरोको जोखिममा छ । स्थानीय मुनराज अधिकारीले भने ‘कमजोर भुभाग भएको पातरखोलाको खलढुंगा गाउँमा पहिरोले घर भत्काउन थालेपछि स्थानीय गाउँ छोडेर सुरक्षित ठाउँमा जान थालेका छन् ।

हिमा गाउँपालिकाको जुगाड प्रहरी चौकीले उक्त जोखिम क्षेत्रको निरिक्षण गरेको छ ।***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****

प्रतिकृया दिनुहोस्