Saturday, May 28

यति सानि नानिको एकाएक पेट सुन्निएर यस्तो भयो , यो निकै नहुने कस्तो रोग लाग्यो ,कठै बिचरा (हेर्नुस् भिडियो

June 21, 2021 349

संखुवासभा ,बाह्रबिसे भन्ने ठाउमा हाङ्बा लिम्बु जो आफ्नो परिवारसग रहदै आएकि छिन् ।उनी उमेरको हिसाबमा पनि एकदमै कलिलो छिन् ,उनको उमेर मात्रै चार बर्ष पुगेको छ ।

हाङ्बाको पेट एकदमै सुन्निएको छ र सामान्य बच्चाहरुको भन्दा निकै नै ठूलो र भ या नक देखिन्छ ।उनी बोनम्यारो (मेरुदण्ड ) मा लागेको रो गबाट गुज्रिरहेकि छिन् ।र त्यहि रो गले उनको पेटलाई यसरी पिरोलेको चिकित्सकले बताएको उनकै पिताले बताए ।

हाङ्बाको उपचारकै क्रममा खेति किसानि गर्ने परिवारले सम्पुर्ण आफ्नो श्रि सम्पत्ति नै सके र अब थप उपचार गर्न नसक्ने अवस्था भएपछि उनी मिडियामा आउन बि ब स भएका हुन् ।हात फैलाउने रहर कस्लाई पो हुन्छ र तर कहिलेकाही बाध्यताले यस्तो अवस्था सृजना गर्दो रहेछ ।

आफ्नो सन्तान ठिकै होस् राम्रै होस् भन्ने चाहा त सबैलाई नै हुन्छ तर भविष्यमा के कस्तो भएर जान्छन् त्यो त परिकल्पना भन्दा पनि बाहिरको कुरा न भयो ।भरखर त हाङ्बा कोपिला लाग्दैथिइन उनी फर्किन बाकि नै थियो तर यस्तो रो ग लागेसगै उनी अहिले आमाकै काखमा सिमित भइन् ।नत मजाले खान्छिन् नत हिडडुल गर्ननै सक्छिन् ।

उनको उपचार सुरुवाति चरणमा बालकान्ति अस्पतालमा गरियो पछि चितवनमा गरियो र विभिन्न समयमा विभिन्न ठाउमा चेकजाच गरियो तर यो रो गको उपचार नेपालमै सम्भव नभएको र करिब ३० लाख भारु भए भारतमा भने सम्भव हुने चिकित्सकले बताएका छन् ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री

प्रतिकृया दिनुहोस्