Wednesday, August 10

बिवाह गरेर घर पुग्न नपाई बेहुलीका दाजुले उठाए यस्तो कदम? बेहुलाको तत्काल मृत्यु, बेहुली अस्पतालमा

June 26, 2021 647

प्रेम जो सँग पनि हुन सक्छ । प्रेमले जात धर्म, वर्ग हेर्दैन । तर, परिवारको स्वीकृति बिना प्रेम गर्न अझै धेरै ठाउँहरुमा ब र्जि त छ । त्यसमध्ये भारत पनि एक हो । त्यहाँ परिवारको स्वीकृतिविना विवाह गरेका जोडीमाथि अमानवीय कार्य भएको छ ।

यो दिल्लीको घटना हो । घटनामा युवकको घटनास्थलमै मृत्यु भएको छ । युवती गम्भीर घाइते भई अस्पताल लगिएको छ । घटना शुक्रबार विहान द्वारका क्षेत्रमा भएको हो । इन्डियन एक्सप्रेसका अनुसार भाडामा लिएको कोठामा मृत्यु भएका युवक विनय दहिया २३ वर्षका छन् । घाइते युवती किरण १९ वर्षकी छिन् ।

उनीहरुमा माथि गो ली हा नि ए को थियो । विनयको शरीरमा ४ लागेको थियो । किरणलाई ५ लागेको थियो । उनको बैंकटेश्वर अस्पतालमा उपचार भइरहेको उल्लेख छ । सोनेपतस्थित गाउँबाट उनीहरु परिवारको स्वीकृतिविना विवाह गरेर द्वारका पुगेका थिए । घटना परिवारको चाहना विपरित विवाह गरेकाले घटना हुनसक्ने आशंका गरिएको छ ।

भारतमा परिवारको सहमति विपरित विवाह या प्रेम गर्दा आफ्नै परिवारका सदस्यबाट भएका यस्ता घटनाहरु धेरै छन् । यसलाई अनर कि लि ङ नाम दिइएको छ । प्रतीकात्मक तस्वीर

काठमाडौं। कोरोना सं’क्रमण फैलिने आ’शंकामा क्वारेन्टाइनमा राखिएका महिलाहरुसँग ना’जाय’ज माग गर्ने क्र’म बढेको पाइएको छ । पछिल्लो समय भारतको महाराष्ट्रको अमरावतीमा क्वारेन्टाइनमा राखिएकी एक गरिब महिलासँग गाउँकै एक व्यक्तिले यौ’न स’म्बन्धको माग गरेका छन् ।

यो घट’नापछि गाउँमा हं’गामा भएको छ । महिलाको उ’जुरीपछि आ’रोपलिाई प’क्राउ गरिएको छ ।
अमरावती जिल्लाको चांदूर रेलवे पुलिस थाना अन्तर्गत पर्ने बडगांव राजदी गाउँमा जिल्ला परिषदको स्कुलमा आइसोलेसन सेन्टर बनाइएको छ ।

गाउँकै पुलिस पाटिल म’दिराको न’शामा त्यहाँ आएर महिलालाई श’री”रिक सम्बxन्धको लागि द’बाब दिएका थिए ।

घ’टना यही ठाउँको हो । गाउँका पुलिस पाटिल नामका व्यक्तिले महिलालाई शा’रीरिक स’म्बन्धको लागि द’बाब दिएका हुन् । महिलाले यसको उ’जुरी पुलिसलाई दिएपछि पुलिसले आ’रोपीलाई प’क्राउ गरेको छ ।

पुलिसका अनुसार मुम्बइबाट मजदूरहरुको एक परिवार गाउँ फर्केको थियो । नियमअनुसार उनीहरु क्वारेन्टाइनमा बसेका थिए । त्यही बेला गाउँकै पुलिस पाटिल म’दिराको न’शामा त्यहाँ आएर महिलालाई श’री”रिक सम्बxन्धको लागि द’बाब दिएका थिए ।

उनले महिलालाई आफ्नो माग पूरा नगरे खाना नदिने ध’म्की दिए । महिला आ’त्तिएर चि’च्याएपछि गाउँलेहरु जम्मा भए । महिलाको गु’नासोपछि पुलिसलाई खबर गरिएको थियो

प्रतिकृया दिनुहोस्