Monday, October 3

सबिता भण्डारीको यी सानो अबोध छोराले ममिलाई भावुक हुँदै हेरिरहेको तस्बिरले दुनियाँलाई रुवायो(हेर्नुस्)

July 1, 2021 370

चितवनकी सविता भण्डारीका साना छोरा छन् । उनले आमालाई के भएको हो भन्ने थाहा पाउने उमेर भइसकेको छैन । यति सानै उमेरमा आमा गुमाएका यि बालकले अब कहिल्यै आमाको काख पाउने छैनन् । सविताको रहस्यमय निधन भएपछि न्याय माग्दै सामाजिक सञ्जालमा आवाज उठाइएको छ । माइतीले घटना रहस्यम भनेका छन् भने सविताका घर परिवारले उनले देह त्याग गरेको बताउँदै आएका छन् ।

प्रहरीले यो घटनाको अनुसन्धान गरिहरेको छ । एक महिना भन्दा अघि सविताको निधन भइसकेका भएपनि त्यसवारे अहिले उनको वारेमा सामाजिक सञ्जालमा चर्चा भएको हो । सविताकी वहिनीले सवितालाई उनकै ससुराले नराम्रो ब्यवहार गर्थे भन्दै एउटा भिडियो र केही आवाज सार्वजनिक गरेपछि अहिले यो विषय चर्चामा छ । माइती र घर दुवै पक्षका आफ्ना तर्कहरु सामाजिक सञ्जालमा राखिरहेका छन् ।

अनुसन्धानमा कुनै लापरवाही नहोस् भनेर दवाव समेत दिइएको छ । त्यसपछि मैले दिदीलाई यसरी बोलेको भरमा कसैलाई पत्याउँदैन, बरु एउटा भिडियो बनाउने प्रयास गर न भनेर सुझाएकी थिएँ,’ सजनीले एक युट्युब च्यानलसँग भनेकी छिन्, ‘त्यसपछि सविताले भिडियो बनाइन् र मलाई पठाएकी हुन्।’ यही भिडियो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ।

तर, जिल्ला प्रहरी कार्यालय चितवनका एसपी अधिकारीले भने घटनाको अन्तर्य नबुझी सोसल मिडियामा अनेक अ’फवाह फैलिरहेको गुनासो गरे।

अनिता खडका र विनोद खडका यो जोडीलाई नचिन्ने सायदै कम होलान् ।यो जोडी नेपालकै एउटा नमूना जोडीको रुपमा चिनिएको छ । टि`कटकबाट भा’इरल भएको यो जोडीको वास्तविकता निकै नै मा,’र्मिक र आत्मियताले भरिएको छ ।

अहिले पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थमा निकै नै सुधार आएको छ । कुनै समय अनिताको शरीरको तौल घटेर २७ किलोसम्म पुगेको थियो । तर अहिले अनिता निकै मोटाएकी छिन । अहिले उनको तौल बढेर ५५ किलो पुगेको छ ।

अ`प्रेसन फे`ल भईसकेपछि निकै नि दु`खद समयबाट गुज्रिरहेको अनिता परिवार अहिले भने सामान्य खुसि र अधिक्तम दुखि नैछ खुसि यो मानेमाकि अनिता हिड्न सक्ने सम्म भइन अनि दुख चहि उनको उपचार पैसा अभावले कहिले रोक्नुपर्ने अवस्था पनि सृजना हुन्छ ।भगवान् जस्ता श्रिमान पहिलोपटक नै थियो यसरी रोएको ,अनिताको सु-स्वास्थ्यका लागि उनले आफ्ना आशुहरुलाई लुकाउनै सकेका थिएनन् ,पछिल्लो भिडियोमा हामिले यो प्रस्तुत गरिनै सक्यौ।

पछिल्लो समय भने अनिताको स्वास्थ्य अवस्था एकदमै सुधारिएको हामिले पनि देख्न सक्यौ र अनितालाइ स्याहार गरेर बसिरहनुभएको दिदिले समेत अहिले निकै सुधार हुँदै गएको कुरा खुलाउनुभयो त्यति मात्रै हैन पहिले अनिताले के खादैछु भन्नेनै आकलन गर्न सक्दैन थिइन तर अहिले गर्न सक्ने भएकि छिन् ।

अहिले भने अनिताले सामान्य आफ्नै तबरमा उठ्ने र टाउकोले इसारा समेत गर्ने र प्रष्ट नभएपनि बोलेको केही हदसम्म आकलन गर्न सक्ने भएकि छिन् ।उनको अनुहारमा बेग्लै चमक समेत देखिन्छ।त्यति मात्रै हैन उनले थुप्रै खालका एक्ससाइजहरु गर्दै आएकि छिन् र उनी पहिलेको तुलनामा निकै नै ठिक हुँदै आइरहेकि छिन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्