Sunday, October 2

बाढीले पुरियो एम्बुलेन्स, बिरामीको मृत्यु, चालक घाइते

July 1, 2021 497

काठमाडौ । विरामी लिएर अस्पताल जाँदै गरेको एम्बुलेन्स बाढीले पुरीदा बिरामीको मृत्यु भएको भने चालक घाइते भएका छन् । कास्कीको पसगाउँ स्वास्थ्य चौकीको एम्बुलेन्स बाढीमा पुरिएको हो । बाढीमा ग१झ ४४८ नम्बरको एम्बुलेन्स पुरिँदा त्यसमा रहेका बिरामीको मृत्यु भएको छ भने चालक घाइते भएका छन् ।

मादी गाउँपालिका वडा नं। ९ मुग्रीबेशीबाट बिरामी लिएर थुम्सीकोट आउने क्रममा खहरे खोलामा एक्कासि बाढी आएर एम्बुलेन्स पुरिएको हो । एम्बुलेन्स पुरिँदा बिरामी ८१ वर्षकी गोमा अधिकारीको मृत्यु भएको छ । माथिबाट बाढी आएपछि भाग्ने क्रममा एम्बुलेन्स चालक सुवास अधिकारीलाई बगाएको थियो ।

उनलाई स्थानियले उद्धार गरेर अस्पताल लगेका थिए । उनको पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा उपचार भइरहेको छ । अनुसार जेसिवीको सहायताले बाढीबाट एम्बुलेन्स निकालिएको र पोखरा ल्याउने तयारी भइरहेको छ । एम्बुलेन्सका सहचालक भने सकुशल छन् । फाइल तस्बिर

काठमाडौ । काठमाडौ उपत्यकामा निषेधाज्ञा खुकुलो बनाउने निर्णय गरिएको छ । तर लगातार दुई दिन काठमाडौमा संक्रमितको संख्या बढ्दो क्रममा छ । बिहीबार काठमाडौं उपत्यकामा ५७२ संक्रमित थपिएका छन्।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार काठमाडौं जिल्लामा ३१६, ललितपुरमा ७४ र भक्तपुरमा २९ संक्रमित थपिएका हुन्। काठमाडौं उपत्यकामा कुल ८ हजार ३ सय ५४ सक्रिय संक्रमित रहेको मन्त्रालयले जनाएको छ।

हाल काठमाडौं जिल्लामा ५ हजार ११, ललितपुरमा १ हजार ९४८ र भक्तपुरमा १ हजार ३९५ सक्रिय संक्रमित छन्। थप २७६० जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा १० हजार ९ सय ८५ जनामा परीक्षण गरिएको थियो।

७१३० जनामा पिसिआर परीक्षण गरिएकोमा १८५७ र ३८५५ जनामा गरिएको एन्टिजेन परीक्षणमा ९०३ जनामा संक्रमण देखिएको हो। यस्तै ४ हजार १७ जना संक्रमणमुक्त भएका छन्। त्यस्तै थप ३३ जनाको को रोनाबाट मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्