Saturday, July 2

असोजमा बिहे हुँदैथियो यी भारतीय सेनाका जवानको, सिमानामा सहिद भएपछि दुलाहा बनाएर यसरी गरियो अन्तिम संस्कार

July 28, 2021 166

सिमाना रक्षामा खटिएका सुरक्षाकर्मीको ज्यानको भर हुँदैन । उनीहरु आफ्नो ज्यान नै देशका लागि अर्पण गर्न भनेर सेनामा गएका हुन्छन् । बिहे गर्न भनेर केटी हेरेर मिति समेत तय गरेपछि आफ्नो ड्युटीमा गएका भारतीय सेनाका एक जवान फर्केर आएनन् । उनी उत्तर प्रदेशको हरीमपुर जिल्लाका थिए

घुमारवीन गाउँका शहीद कमलदेव वैद्य आइतवार पञ्चत्वमा विलीन भए । शहीदको अन्तिम संस्कारमा सैनिक र राज्य सम्मानका साथ गरिएको थियो । भाई बोबी वैद्यले कमलको शवलाई दा ग वत्ति दिएका थिए ।

सबैको आँखा ओसिलो थियो। आमा बुबा, भाइबहिनीले कमललाई दुलाहाको पहिरनमा पगडी, हार र नयाँ लुगा लगाएर शव गृहमा पठाएका थिए । दुई महिना पछि, अक्टोबरमा, त्यहाँ कमलको विवाह थियो । कमल वैद्य गत सनिवार जम्मू कश्मीरमा शहीद भएका थिए । आइतवार बिहान कमलको नश्वर शरीर सडकद्वारा उसको आफ्नै गाउँमा लगियो । यस बखत कमल देव अमर रहेको नाराका साथ पूरै घुमारवीन गाउँमा आन्दोलन भयो ।

विधायक र उपप्रमुख सचेतक कमलेश कुमारी, उपायुक्त देबश्वेता बनिक, एसपी डा. कार्तिकेयन गोकुलचन्द्रनलगायत धेरै अधिकारीहरूले शरीरलाई पुष्पांजलि अर्पित गर्दै श्रद्धांजलि अर्पित गरे । सेनाको टोलीले माल्यार्पण गरेर अन्तिम बिदाई दिए । हिमाचल प्रदेश पुलिसको टोलीले पनि अन्तिम सलामी दियो । प्रशासनको तर्फबाट उपायुक्तले परिवारका सदस्यहरुलाई तत्काल राहत रकम ५लाख दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्