Thursday, July 7

चर्चित हाँस्य कलाकार ‘राता मकै’को ४० विघा जग्गा वैद्य माओवादीले गर्‍यो कब्जा

August 1, 2021 463

काठमाडौं- चर्चित हाँस्य कलाकार किरण केसी अर्थात राता मकैको जग्गा वैद्य माओवादीले कब्जा गरेको छ । चितवनको माडीस्थित ४० बिघा जग्गा कब्जा कब्जा गरेको बताइएको छ ।

वैद्य माओवादीले शनिबार केसीको प्लटिंग गरिएको जग्गामा पार्टीको भण्डा तथा ब्यानर गाडेर कब्जामा लिएको घोषणा गरेको छ । माडी नगरपालिका २ स्थित पौहारीमा रहेको जग्गा सकुम्बासीले पाउनुपर्ने भन्दै आफूहरुले कब्जामा लिएको वैद्य माओवादीले जनाएको छ।

कलाकर केसीको रियल स्टेट कम्पनी ट्वान्टी वान ग्रुपले सो जग्गा प्लटिंग गरेको हो ।

काठमाडौं । ३५ अर्ब रुपैयाँ लगानी, २२ वर्षको मेहनत । एक रातमै आएको बाढीले चक्नाचुर । मेलम्ची आयोजना फेरि अन्योलमा । ‘सपनाजस्तै बनेको’ मेलम्चीको पानी आफ्नै घरको धारामा झर्दा राजधानीवासीले पानीको दुःख अन्त्य भएको महसुस गरे । तर, खुशी धेरै दिन टिकेन । मेलम्ची नदीमा असार १ गते आएको बाढीले आयोजनालाई क्षतविक्षत बनाएको छ। वर्षायाममा खोलामा बाढी आउनु स्वाभाविक हो । तापनि, ठुलो राष्ट्रिय गौरवको आयोजना निमार्ण गर्दा सम्भावित जोखिमु तर्फ ध्यान नपुगेको यसले देखाउँछ ।

किन भएन पुननिमार्ण रु

बाढीले मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको मुख्य संरचनासम्मको आठ किलोमिटर बाटोको नामनिसाना छैन । बाटो नहुँदा मुख्य संरचनासम्म न कामदार पुग्न सककेका छन् न त तत्काल डोजर पुग्ने अवस्था नै छ । बाढीले क्षति पुर्याएको दुई साता बित्दा पनि पुनर्निमाणको काम अघि बढ्न सकेको छैन । असार १ देखि ४ गतेसम्म भएको अविरल वर्षले आयोजनामा नराम्ररी क्षति पुगेको हो ।अन्नपूर्ण पोष्टमा खबर छ ।

परियोजनाको सुरुवात बिन्दु, बाँध, अडिट सुरुङ हेडवक्र्स, प्रवेश मार्ग, पुल र सुरु बिन्दुका संरचना क्षतिग्रस्त भएका छन् । मुख्य सुरुङमा क्षति नपुगेको होला भन्नेमा आयोजनाका कर्मचारीमा झिनो आशा छ । मुख्य सुरुङ बाढीले वितण्डा मच्चायो । राष्ट्रपतिले गत चैत २० गते उद्घाटन गरेपनि भदौ दोस्रो साताभित्र काठमाडौंवासीलाई दीर्घकालीन रुपमै पानी पिलाउने लक्ष्य आयोजनाले लिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्